KİTAP İNCELEMESİ | JOHN VERDON-KURT GÖLÜ

Yazar: John VERDON
Çevirmen: Enver GÜNSEL
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
Tür/Konu: Roman
                 Macera  
                 Polisiye
Sayfa Sayısı: 470
Orjinal Adı: Wolf Lake
Orjinal Dil: İngilizce
Basım Yeri: İstanbul
Basın Tarihi: 2016 


Arka Kapaktan

Gördüğünüz bir kabus, cinayet silahı olarak kullanılabilir mi?

Ülkenin farklı yerlerinde yaşayan dört kişinin tek ortak noktası; aynı rüyayı gördüklerini ve bu rüyada kurt başlı bir hançerle öldürüldüklerini söylemiş olmalarıdır. Dördü de bu ifadelerinden hemen sonra, bilekleri kesilmiş halde bulunur ve yanı başlarında hepsini ölüme götüren kurt başlı bir hançer duruyordur. Onları intihara götüren bu kabuslar mıydı?

Bir anda tüm dikkatler, ürkütücü atmosfere sahip Kurt Gölü diye bilinen yerde, hipnoz terapileri yapan Psikolog Richard Hammond'a yönelir. Her bir kurban ölmeden kısa bir süre önce Hammond ile Kurt Gölü'nde hipnoz terapisi görmüştür.

Kurt Gölü'nün şeytani esrarengizliğinde en az onu tuzağa düşüren kar fırtınası kadar acımasız olan düşmanları, ne pahasına olursa olsun Gurney'i gerçeklerden uzak tutmaya kararlıdırlar. Duygusal açıdan kırılma noktasına gelen Gurney, şimdiye kadarki en korkunç düşmanı ile kendini ölümcül bir oyunun içinde bulur.


Yorumlar

'Gurney her zamanki gibi kararlı ve yöntemlerine bağlı bir şekilde bulmacanın farklı parçalarını bir araya getiriyor. Birden fazla kişinin aynı kabusları görmesi fikri, okuru kitabın başından sonuna kadar avcunun içine alıyor.'
                                                                                                    KİRKUS

'Kurt Gölü, karanlık uçlarda gezinen mükemmel bir polisiye. Karmaşık ve sürekleyici yönüyle bu kitap kötülüğün sıradanlığına dair bildiklerinize meydan okuyacak.'
                                                                                                                 TOD GOLDBERG

Herkese merhabalar :)

Bugün size okumak için sabırsızlandığım ama bir türlü okumaya fırsat bulamadığım bir kitabı tanıtmaya çalışacağım. Öncelikle yazarımız kendisinden bekleneni bence boşa çıkarmamış buda beni mutlu etti. Çünkü internetten biraz araştırma yapınca yorumların negatif yönde olduğunu görünce biraz ön yargı beslemedim desem yalan olur fakat bu yargıyı yazar bence kırıp geçti. :) Ayrıca bu kitaba başlamadan önce okumaktan ziyade olayı çözmeye çalıştım ve ilk defa bu kitapta başarı elde ederek yarımda olsam olayı çözerek katili buldum :)
Evet dedektifimizin emekli olduğu halde kendini esrarengiz olaylardan alı koyamaması beni ayrı bir mutlu ederek Dave Gurney karakterine tekrar ve tekrar hayran kalmama yol açıyor.Aynı zamanda eşinin de kendi içinde gençlik yıllarında kalmış bir sorunun da ortaya çıkmasıyla dedektifimiz bir yandan olayı çözmeye çalışırken en büyük destekçisinin yani eşini de sorununu çözmeye çalışır.Sevdiği kadına yardım edememesi yani eli kolunun bağlı olması dedektifimizi bir hayli üzmektedir.Ve haliyle böle bir durumda kalan karakterimiz zor bir durumla karşı karşıya kalır.Ancak iki konuda da -eşinin sorunu ve çözmesi gereken olay- her zaman ki gibi başarıya ulaşıyorrr..

Benden bu kadar yorumlarınızı bekliyorum :)
Yorumlar

 1. Polisiyeleri seviyorum ben yaaa... Kaleminize sağlık... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Elinize sağlık, güzel bir kitaba benziyor..

  YanıtlaSil
 3. Ara ara polisiye okumayı severim ben. Ama evde bir tek ben bu tarz kitap okudğumdan artık amıyorum, kütüphanede ne bulursam artık...

  YanıtlaSil
 4. Bende yakın zamanda bu kitabı okuyup blogumda incelenmiştim. Olumsuz yorumda bulunanlardan biri de ben olabilirim. Aslında bende beğendim ve heyecanla okudum ama serinin eski tadını bir türlü alamıyorum. Yine de güzle bir polisiye kesinlikle. Gurney e bende bayılıyorum. Katili bende bulmuştum ve kitabın sonunda pek şaşırmadım açıkçası. Güzle yorum olmuş ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 5. Dediğiniz doğru aslında bende Aklından bir sayı tut kitabındaki o heyecanı bulamadığım noktalar oluyor fakat genel itibari ile güzeldi:) yorumunuz için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Ben yazınız iöin teşekkür ederim :)

   Sil
 6. büssürü verdon okudum bunu okumamışım ama tamam okurum :) blogger semtine de geldin ne güzeeeel. ben de seni tanıtcam zaten bugünlerdeeee hep böyle yazmaya devam eeet :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En kısa zamanda oku bencede ve çok beğeneceksin :) yaa öylemi çok sevindim teşekkür ederim :)

   Sil
 7. Yaaaa benim okumak istediklerimi hep okumuşsun amaaaa :)

  YanıtlaSil
 8. Güzel kitap okumuştum. Tekrarı oldu teşekkürler :) paylaşım için...

  YanıtlaSil
 9. İlgi çekici bir kitap gerçekten. Okuma listesine ekleyeyim.
  ugurunhazinesi.blogspot.com

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

KİTAP İNCELEMESİ | STEFAN ZWEIG - SATRANÇ

Rüya'm